Dlaczego Joga jest dla Ciebie?

Dlaczego Joga jest dla Ciebie?

  • Post author:

Zastanawiasz się, czy kształt Twojego ciała i jego mobilność są odpowiednie, by uprawiać jogę? Martwisz się, że to co widzisz w lustrze albo czujesz, może być przeszkodą, bo nie jest „idealnym kształtem do jogi”? Odpowiem Ci dzisiaj, dlaczego Joga jest właśnie dla Ciebie.

A może zupełnie inaczej, należysz do tej grupy, którzy są motywowani swoimi kształtami. Postrzegasz jogę, jako okazję do radykalnej utraty wagi, zwiększenia masy mięśniowej lub poprawy elastyczności? Widzisz wyzwanie przed sobą do osiągnięcia ideału, a joga to sposób na udowodnienie, że masz talent do wykonania hardkorowych asan? Również opowiem Ci, dlaczego joga jest dla Ciebie.

W każdym razie nie można zaprzeczyć, że w pewnym momencie pytanie: czy moje ciało jest wystarczająco dobre do jogi? przyszło na myśl każdemu przed rozpoczęciem przygody z jogą.

DLACZEGO JOGA JEST DLA CIEBIE?

Twój typ ciała jest znacznie mniej ważny w jodze, niż Ci się wydaje. 

Jestem w stanie zrozumieć, że kwestionowanie swojego wyglądu jest pokłosiem tego, co serwują współczesne media. Idealne instagramowe figury w nieziemskich asanach, potrafią nieco zniechęcić, ale powiem teraz jedno:

KAŻDY może uprawiać jogę. Joga nie jest tylko dla szczupłej, giętkiej, ładnej dziewczyny i to jest NIESAMOWITE.

Jeśli więc wydaje Ci się, że nie pasujesz do jogi, bo być może nie wyglądasz jak Jogi-Barbie, bardzo się mylisz. Miałam okazję spotkać naprawdę przeróżne osobowości na macie i byli to zawsze wspaniali studenci.

Joga pozwala Ci wyrazić siebie i to kim jesteś.

Pierwsze zajęcia w grupie mogą być onieśmielające, ale uwierz mi nauczyciel potrafi stworzyć piękną, pełną akceptacji atmosferę, w której nareszcie Ty możesz rozłożyć skrzydła. Pozwól sobie być tu, gdzie jesteś i kim jesteś.

dwie kobiety ćwiczą jogę, dlaczego joga jest dla Ciebie
Ardha Matsyendrasana – Skręt Medrca

NIKT NIE JEST IDEALNY

Kiedy pokazujemy swoje prawdziwe ja i to, że nie jesteśmy idealni, stajemy się bardziej przystępni i wiarygodni, ludzcy.

Ja, jako nauczyciel mam daleką drogę do doskonałości, niektóre asany porządnie dają mi w kość, ale to jest cudowne, mam nad czym pracować. W trakcie lekcji zdarza mi się przejęzyczyć, zmęczyć, spocić na macie, ale dzięki temu uczniowie mogą zobaczyć we mnie  trochę siebie, a to jest dla nich inspirujące.

W jodze nie ma błędów. Joga to droga, krok po kroku, ruch po ruchu: poprzez asane i pranajamę (oddech) do wnętrza siebie, wolniej, szybciej – czas ma tutaj drugorzędne znaczenie.

NATURALNOŚĆ JEST NA TOPIE

Uczniowie jogi chcą dzisiaj prawdy na macie, a nauczyciele chcą być częścią tej prawdy. Czuję się bardzo zainspirowana, kiedy widzę jak moi studenci dobrze sobie radzą, kiedy biorą udział w zajęciach, a nie oddają się zniechęceniu i demotywacji, bo nagle cele, nad którymi pracują, wydają się nieosiągalne.

Następnym razem, gdy niepewność dotycząca twojego ciała zacznie się wkradać między Twoje myśli pamiętaj, że to bzdury. „Ciało jogi” to mit

KAŻDY może uprawiać jogę i to jest fakt.

>> jak praktykować jogę poza matą <<

Dlatego odważnie weź udział w treningu jogi, stań wśród innych z klasą i bądź dowodem, że joga nie ocenia. Przenieś jogę poza matę i inspiruj tym innych, by także podążali za swoimi marzeniami. 

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz