Jak osiągnąć szczęście? – 40 prostych sposobów

Jak osiągnąć szczęście? – 40 prostych sposobów

  • Post author:

Budzisz się rano, otwierasz oczy, myślisz:

Kolejny poniedziałek i znów to samo, a miało być tak pięknie.

… i jest! 

A jeśli nie jest, to się przygotuj, bo na pewno będzie.

Szczęście to nie tylko stan konta, to stan umysłu, ale także wola.

CO DAJE SZCZĘŚCIE?

Jak zrobić, żeby było nam w życiu lepiej?

Spojrzałam na moją krótką, ale dosyć barwną egzystencję i ułożyłam 40 pomysłów na szczęście. Czy to możliwe? Tak, ale potrzeba do nich odwagi i ryzyka. Następnie należy nad nimi pracować, nieustannie uczyć się, wreszcie zmieniać i rozwijać. 

Wiem, praca kojarzy się z fizycznym wysiłkiem, za który najlepiej jakbyśmy otrzymali zapłatę. W ten sposob dbamy o siebie i rodzinę, zapewniamy sobie godny byt. Oczywiście dobra praca i płaca jest powodem do szczęścia. Dochód, który przekracza wydatki to marzenie wielu, ale znam osoby, które finansowo są bezpieczne, materialnie mają wszystko czego im potrzeba, a jednak gdzieś wewnętrznie czują się zagubione i nieszczęśliwe.

PRAWDA STARA JAK ŚWIAT

Wniosek: pieniądz nie równa się radość. Prawda stara jak świat. 

Z czego wynika? Z faktu, że na szczęście i zadowolenie, podobnie jak na wypłatę, trzeba sobie zapracować, ale w tym wypadku to wysiłek mentalny.

Może istnieje eliksir, który po wypiciu odmienia nasz umysł i ciało? – wzdychasz ironicznie. Gdyby tylko jawne było imię mędrca, który zna przepis na taki kompot… Zapewne kolejka oczekujących przekraczałaby limity życia, a cena za dawkę zasób portfela.

Eliksir – rzucasz – Jasne! Kim jest ten mędrzec? Ten nawiedzony, ale uroczy dziadek z długą brodą z Harrego Pottera?

TY MASZ MOC!

Uważaj, gdy pytasz, bo jeszcze dostaniesz odpowiedź. Chcesz? Udzielę Ci prostej i konkretnej: Ty jesteś mędrcem i Ty znasz przepis na szczęście. Nie nosisz kapelusza i w dodatku nie wystaje Ci z plecaka czarodziejska różdżka. Amen.

Pisząc to, nie odkryłaś Nowej Ziemi – dodajesz z przekorą. Może. A może upewniłam Cię w przekonaniu, że masz Moc, i że Twoje magiczne umiejętności idą w dobrym kierunku?

Poczucia spełnienia i szczęścia nie osiąga się raz, dobrze i na zawsze. Osiąga się twórczo, na moment, ale wielokrotnie. 

JAK OSIAGNĄĆ SZCZĘŚCIE?

Prowadzi do tego mało wytarta ścieżka, snującą się między Twoimi umiejętnościami, które jak dobrze zaktualizowany GPS, kiedy zboczymy z kursu, potrafią wyprowadzić Cię na prostą.

Jak ustawić GPS na szczęście?

DOBRE NAWYKI

Przede wszystkim: precyzyjnie. Następnie poruszaj się do przodu, powoli, ale systematycznie tak, by wykształcić dobry nawyk. Nie brzmi porywająco? Trochę, ale z naukowego punktu widzenia, do wypracowania nawyku (uwaga: tego dobrego i tego złego, więc wybierz świadomie) potrzebujemy minimum 30, a średnio 66 dni. Biorąc pod uwagę skalę roku, lat, czy życia to stosunkowo niewiele.

Dobry nawyk jest jak paliwo, które napędza nasz organizm i jak iskra, która rozpala entuzjazm. Dlaczego sobie ich odmawiać?

INTUICJA

Naturalnie na tej wyboistej ścieżce pojawiają się często różne skrzyżowania. Pamiętaj, idź zawsze tam, gdzie ujrzysz zielone światło – to Intuicja.

Jak często zaglądasz do wnętrza siebie? Jak często szanujesz swoje emocje i odczucia? Zadaj sobie pytanie, co sprawia, że czujesz się lepiej i zwiększ tego dawkę. Sprawdź, co ciągnie Cię w dół i zmień to, koniecznie dziś.

Jesteś istotą, którą pociąga rozwój i przemiana. Monotonia, statyka, jednostajność – nudzą.

POTRZEBUJESZ ZMIAN

Oczywiście może być tak, że lubisz miasto w którym mieszkasz i dom, do którego wracasz i wcale nie chcesz się wyprowadzać. Znasz swoją pracę na pamięć i czujesz się w niej dobrze i bezpiecznie. Tymczasem mijają lata, miasto zmienia się na piękniejsze, może bardziej zielone, a może bardziej nowoczesne. Dom, który kochasz: urządzasz, sprzątasz w nim, odnawiasz, pielęgnujesz ogród. Wreszcie w pracy ze stanowiska asystenta, awansujesz na kierownika, albo zmieniasz dział i wszystko znów nowe i ciekawe.

A czy wiesz, gdzie w tym wszystkim Ty?

Twój umysł i duch, także potrzebują zmian i nowości.

Człowiek rodzi się, dorasta, dojrzewa. Uczysz się, studiujesz, rozwijasz, aplikujesz na bezpieczne stanowisko. Całość idzie zgodnie z planem  i nagle bum! Stagnacja, zatrzymanie. Zatem to koniec, albo początek końca? Nie!

mężczyzna w pozie zamyślenia gdzie jest szczęście

W rzeczywistości jesteś nieustająco prosperującą fabryką. Każdego dnia nową produkcją. Nauka udowodniła, że ciało ludzkie się odnawia: dla przykładu szkielet co 10 lat, czerwone krwinki co 120 dni, a skóra co 39 dni.

Jeśli dążysz do poczucia szczęścia, potrzeba Ci pamiętać o tej pierwotnej, wrodzonej zmianie i podążać za nią nieustannie. Odkrywanie w sobie nowych wcieleń, zapełnia mapę szczęścia, jest drogą do prawdy o Tobie i do osiągnięcia zadowolenia w codzienności. Niczego nie dostajesz na stałe i na pewno. Niczego. 

Tylko Ty znasz odpowiedź na pytanie, co sprawia Ci radość. Rozejrzyj się.

Mówią, że kto szuka, ten znajdzie. Sprawdziłam, to działa. 

40 PROSTYCH POMYSŁÓW NA SZCZĘŚCIE

Przeczytaj, pomyśl i zaryzykuj. Może wśród nich znajdzie się kilka, które Cię zainspirują.

Czas start! 

1. Rozpocznij naukę języka obcego. 

2. Przeczytaj artykuł o odkrywczym dla Ciebie temacie.

3. Wyłącz telewizor. 

4. Obudź się wcześniej. 

5. Ćwicz Jogę.

6. Powiedz kocham, zanim będzie za późno.

7. Zakończ złe relacje.

8. Zaplanuj swój budżet. 

9. Ogranicz spożycie alkoholu. 

10. Zorganizuj i uporządkuj swoją przestrzeń. Głowę również. 

11. Utwórz tablicę marzeń.

12. Zadzwoń do przyjaciela.

13. Wybierz się w podróż.

14. Zajmij się fotografią.

15. Jedz zdrową żywność.

16. Nie jedz sam. Serio!

17. Oszczędzaj 10-20 % dochodów na Tobie wiadomy cel. 

18. Ćwicz pamięć.

19. Rozpocznij studia. 

20. Zapisz swoje krótko-, średnio- i długoterminowe cele. 

21. Poproś o podwyżkę. 

22. Rozpocznij rozmowę z nieznajomym.

23. Zainwestuj.

24. Zapisz się na kurs tańca.

25. Uśmiechaj się do ludzi.

26. Podziękuj przed snem za miniony dzień.

27. Odkryj nowy cel.

28. Rozpocznij grę na instrumencie. 

29. Dbaj o przyrodę. 

30. Zostań wolontariuszem.

31. Przekaż darowiznę na szczytny cel.

32. Zrób to! O czymkolwiek myślisz, a sądzisz, że nie masz odwagi. 

33. Przebacz. 

34. Żyj z pasją.  

35. Żartuj.

36. Zmień pracę.

37. Zrelaksuj się słuchając dobrej muzyki.

38. Przeczytaj książkę. 

39. Ogranicz social media i czas przed komputerem. 

40. A jeśli jest coś jeszcze, o czym warto tu wspomnieć, napisz w komentarzu. Podziel się, a otrzymasz podwójnie. 

Ten post ma 5 komentarzy

  1. Marta

    Myślę, że każdy musi sam znaleźć klucz do własnego szczęścia. Nie zależy ono na pewno od posiadanych rzeczy. Najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą i umieć cieszyć małymi rzeczami, no i fajnie odnaleźć jakąś pasję. Nie ma gotowej recepty, każdy musi stworzyć po swojemu.

    1. Dokładnie tak jest! Wiem jednak, że jest wiele osób, które zapytane: co jest Twoją pasja, nie potrafią odpowiedzieć. Nie wiedzą nawet czy mają pasję – co nie uważam za złe, czy niewłaściwe. Czasem naprawdę potrzeba inspiracji, wzoru, podpowiedzi, historii, która z nami rezunuje by znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, albo, żeby w ogóle takie pytania zauważyć, zadać by wreszcie się dowiedzieć.

Dodaj komentarz