Jak zmienić życie na lepsze?

Jak zmienić życie na lepsze?

  • Post author:

Jak zmienić życie na lepsze? Zacznij od Jogi. Dlaczego? Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. Joga to unia ciała i umysłu, naszego fizycznego i emocjonalnego stanu.

Podobno w zdrowym ciele, zdrowy duch, ale co wtedy, kiedy kompletnie nie masz ochoty ćwiczyć ? Właściwie nie masz ochoty na nic? Jest jedna rzecz, która może pomóc.

TRZY STANY ŻYCIA.

Nasze życie ma trzy wymiary, które w jodze możemy odnieść do trzech jakości.

Bywają dni, podczas których jesteśmy szaleńczo szczęśliwi i kreatywni, pełni energii i chętni do działania, wewnętrznie spokojni i zbalansowani. I wszystko jest proste, jak jazda na rowerze.

Bywają też takie momenty, kiedy niestety, ale nic nas nie cieszy, czujemy wewnętrzny dyskomfort i stres, smutek i chaos. Nasze ciało i umysł nie wyrażają żadnej ochoty do działania, a kłujące nas emocje chowamy w sobie.

Oczywiście między tymi dwiema sferami jest jeszcze jedna, gdzie nasza aktywność nie ma jakiejś szczególnej wartości, nie jest ani dobra ani zła. Gdzie zwykła codzienność to koncentracja raz na sobie, raz na pracy, raz na innych.

Najważniejsze spostrzeżenie, które należy podkreślić gruba kreską:

Wszystkie te trzy elementy albo stany, są niezmiernie ważne w naszym życiu i błędem jest myślenie, że powinniśmy się koncentrować na osiągnięciu tylko jednego, a być zawiedzeni i zdemotywowani, gdy ogarnia nas inny.

Praca nad uzyskaniem wewnętrznego spokoju i akceptacji, zbalansowania uczuć i zneutralizowania sytuacji, która niesie dyskomfort jest bardzo prosta.

Powtórzę jeszcze raz: bardzo prosta i składa sie małych kroków.

JAK SPRAWIĆ, BY CZUĆ SIĘ LEPIEJ?

Zapamiętaj dokładnie moment radości i delektuj się nim. Zapamiętaj uczucie, które Ci towarzyszy, opisz je w myślach. Rozejrzyj się wokół siebie, zaobserwuj kolory, zapachy, dźwięki. Może wybierz jeden charakterystyczny element, jedną rzecz i skup się na niej. Poświęć temu trzy minuty. Trzy! Nie więcej, ale powtarzaj ten zabieg często.

To prawda, że bardzo łatwo jest nam cieszyć się i akceptować momenty szczęścia, a trudniej znosić niepokój.

Dlatego w chwili smutku, wycofania zrób jedną, JEDNĄ RZECZ, która jest potrzebna do tego, by odmienić ten moment na lepszy.

>> 5 myśli, które odmienią twoje zycie <<

Zamknij oczy na trzy minuty i odsuń złość. Przywołaj tą jedną zapamiętaną rzecz z etapu radości, ona jest teraz twoim lekiem. Potem postaw sobie maleńki cel: weź prysznic, albo dziesięć głębokich oddechów, może właśnie teraz poświęć 10 min na praktykę asan, albo pozmywać podłogę. Dosłownie 10 minut, nie więcej. Może posłuchaj jednej, ulubionej piosenki, przeczytaj kilka stron ulubionej książki, albo po prostu skup się i pomódl.

kobieta z książką i kawą siedzi na łóżku, jak zmienić życie na lepsze

NIE CHCIEJ ZBYT WIELE – ODPUŚĆ.

Rzecz polega na tym, żeby nie chcieć zbyt wiele i nie oczekiwać zbyt wiele. W czasie niepokoju nasze siły witalne ulatują, brakuje nam koncentracji i motywacji, dlatego istotne jest, by skupić się na Jednej Rzeczy, jednym czynie w tym kiepskim czasie. Nic więcej.

>> Inspiracje – zdrowy styl życia <<

Uczyń ten JEDEN mały krok dziennie, a po dziesięciu dniach będziesz już o dziesięć dalej od zwątpienia i bliżej, a może nawet u progu zamierzonego celu.Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat tej techniki, polecam książkę pt. The One Thing – Jedna Rzecz. Doskonale opisuje system działania i podaje naprawdę prosty sposób na radzenie sobie z codziennymi trudnościami. Ja wchłonęłam ją jednym tchem i zaadopotwałam proste metody do mojego życia.

A jeśli jeszcze brakuje Ci inspiracji, sięgnij do mojego wpisu:

>> 15 motywacyjnych prawd <<

Dodaj komentarz