5 Myśli, które odmienią Twoje życie

5 Myśli, które odmienią Twoje życie

  • Post author:

Co zrobić, żeby w życiu było lepiej? Czasem jest tak, że tkwisz w jakimś destrukcyjnym przekonaniu i choć bardzo chcesz, nie możesz z niego wyjść. Przyczyna trudności potrafi być bardzo prosta: nie znasz innego systemu, niż ten który został Ci przekazany. Dlatego dziś mam dla Ciebie 5 myśli, które odmienią Twoje życie.

Może jest tak, że wszystko jest super i Twoje dni układają się pięknie, a może nagle wszystko idzie po gródzie i ciagle jest pod górkę. Nie mam czarodziejskiej różdżki, aby odczarować to, co Cię spotyka. Sama pewnie mogłabym zmienić wiele dziwnych i niesprawiedliwych przypadków w moim życiu. Często jednak pod koniec dnia, kiedy mam szansę oddać się refleksji dochodzę do wniosku, że całkiem sporo moich przekonań lub wyobrażeń niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. To ja tworzę rzeczywistość w której jestem, a skoro ją tworzę to znaczy, że mogę ją zmienić i ulepszyć.

Oto 5 myśli, które uznaję za istotne na drodze do pozytywnej zmiany.

Jesteś tym kim myślisz, że jesteś

Nasze myśli, to coś więcej niż tylko myśli. Umysł jest potężnym narzędziem. Jeśli uważasz, że możesz odnieść sukces, najczęściej go odniesiesz. Jeśli jednak uważasz, że nie masz szans na sukces, poniesiesz porażkę.

Nie oznacza to, że prorokujesz, oznacza to po prostu, że zaczynasz wierzyć w to, co pielęgnujesz w głowie. Jeśli jesteś nastawiony na rozwój, odkryjesz, że możesz pracować nad poprawą siebie, że wokół Ciebie są do tego możliwości. Natomiast jeśli nie wierzysz, że możesz zmienić daną sytuację i wszystko Cię ogranicza, dokładnie tak jest.

Jeśli uważasz, że coś potrafisz to masz rację, jeśli uważasz że czegoś nie potrafisz, to także masz rację!

Henry Ford

W tym stwierdzeniu jest ogromna prawda. Albo kontrolujesz swój umysł i niejako dyktujesz bieg swojego życia, albo jesteś więźniem swoich myśli. Którykolwiek drogę wybierzesz, ta zadecyduje o jakości Twojego życia.

Wszystko zależy od myśli… Mężczyzna jest tak samo nieszczęśliwy, jak sam siebie przekonał

Seneca

Twój umysł może być Twoim najlepszym przyjacielem lub najgorszym wrogiem. Powtarzanie pewnych przekonań sprawia, że wreszcie się nimi stajesz.

myśli które odmienią twoje życie

Wieloktotnie jest tak, że to nie Ty jesteś twórcą swoich myśli, przynajmniej nie tych, które kontrolujesz. W dużej mierze na przekonania wpływa miejsce z którego wyszliśmy, wychowanie, dom, nie mówiąc o kulturze, tradycji, pochodzeniu, nawet religii i wierzeń, które kształtują myśli i czyny.

Kiedy miałam 18 lat pierwszy raz opuściłam dom na dłużej niż czas wakacji. Okazało się, że poza moją miejscowością, poza Polską jest zupełnie inny – nie gorszy, nie lepszy – świat.

Wiedza, jaką wyniosłam z podróży i poznawania kultur jest bezcenna i nie mogłabym jej kupić.

Kiedy mieszkałam w Saudi Arabi, nie mogłam opuszczać pokoju nie zakrywając swojego ciała od stóp do głów. Dla przechodniów byłam Arabką, ale pod przykryciem wciąż byłam Polką. Czy mogłabym być Arabką? Pewnie tak, gdybym tam się urodziła i nie znała innych miejsc.

Czy kiedy narysujesz symbol serca i pokażesz je jakiemuś rdzennemu mieszkańcowi Afryki, czy pomyśli że wyznajesz mu miłosć? Pewnie nie, tylko dlatego, że symbol ten nic nie znaczy w jego kulturze. Symbol jest nagle tylko obrazem. Ale gdy Ty widzisz afrykański symbol – maskę, co przez to zrozumiesz? Odbierasz to, jako wyraz sztuki.

W efekcie to, że nie jesteś Twoimi myślami, to dobra wiadomość. Jeśli jest jakiś sposób myślenia, postepowania, który chcesz wprowadzić w życie – zrób to. Niestety wymazywanie starych, negatywnych przekonań, nie jest łatwe, ale jest możliwe.

>> Jak zmienic życie na lepsze <<

Uczyń ze swoich myśli dobry grunt. Dobieraj tylko te myśli, które Ci służą. Twoje myśli są Twoje i tylko Twoje. Masz możliwość decydowania, jak się czujesz, jak będziesz żyć. Dlatego jeśli chcesz zmienić swój sposób myślenia i poprawić jakość swojego życia – musisz działać, gromadzić i pielęgnować w głwoie to, co dobre. Nie bierz za jedyną prawdę tego, co zostało Ci wtłoczone na drodze dorastania przez innych, albo i też często, kłamliwie przez Ciebie. Może się to dalece mijać z rzeczywistością.

Nic w moim życiu bez mojej zgody – akceptacja

Oczywiście nie ma przepisu na sukces, być może poza bezwarunkową akceptacją życia i tego, co ono przynosi.

Arthur Rubinstein

Czasami jesteś obserwatorem życia innych ludzi i myślisz, że nigdy nie doświadczysz tego, co oni, bez względu na to, czy jest to sytuacja pozytywna, czy negatywna. Myślisz: To mi się nigdy nie przydarzy. I niestety częściej dotyczy to pozytywnych spraw.

Piękno życia polega na jego nieprzywidywalności. Nic nie jest trwałe, wszystko się zmienia i może się wydarzyć wiele rzeczy, które zmienią to, kim jesteś i wpłyną na Twoje życie. Sedno polega na zdolności do prawdziwego akceptowania wszystkiego, co nadchodzi.

Wiem, że sytuacje takie jak śmierć, czy choroba kogoś, kogo kochasz nie są łatwe do zaakceptowania. Wówczas cierpisz i pragniesz, aby te rzeczy nigdy się nie wydarzyły. Ból sprowadza Cię w najgorsze miejsca Twojej duszy, ale jeśli naprawdę robisz wszystko, by zmienić sytuacje, a nic nie działa, nie ma lepszego sposobu niż akceptacja. Zolność do akceptacji tego, co otrzymujesz, tak naprawdę czyni Cię silniejszym. Ponieważ jeśli walczysz i stawiasz opór, generujesz wiele zawirowań w swoim umyśle.

Nie chcesz znać takich scenariuszy w przyszłości, to oczywiste, ale teraz zaakceptuj rzeczy takimi, jakimi są. W ten sposób możesz sprawić, że Twoje życie będzie płynąć lżej. Akceptacja uczyni Cię szczęśliwym i spokojnym. Tak, akceptacja to wybór – trudny, ale mimo wszystko wybór. Jeśli nie pogodzisz się z sytuacją, wybierzesz walkę przeciwko wrzechświatowi, a to przyniesie tylko więcej bólu.

Niezależnie od kontekstu zaakceptowania rzeczy, na które nie masz wpływu, pomoże Ci zachować wewnętrzny spokój i szczęście. Praktykowanie akceptacji przygotowuje Cię do życia w tym zmieniającym się świecie, w którym nigdy nie wiesz, co będzie dalej.

myśli które odmienią twoje zycie

Uwaga, nie odbierz mnie źle, akceptacja wcale nie jest związana ze słabością i na pewno nie jest synonimem przeciętności. Nie jst synonimem poddawania się, nie jest oznaką kapitualcji.

Roozpoznawaj, kiedy możesz coś zmienić, przekuć na lepsze, stworzyć, a kiedy zaakceptować. Mam sposób, całkiem matematyczny i logiczny, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Otóż staram się wyjść poza siebie, popatrzeć na sytuację z dystansu, jakby nie dotyczyła mnie, podczas gdy siebie widzę jako mojego najlepszego przyjaciela. Rozważam wtedy, co powiedziałabym sobie, jaką radę dałabym sobie samej. Zdarza mi się, że rozpisuje wszystkie negatywne i ewentualnie pozytywne skutki zdarzenia.

Nie oceniam tego, co się dzieje. Zamiast tego wierzę, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i że ma to sens. Nie staram się na siłę zrozumieć, dlaczego coś się stało ani po co. Po prostu biorę to, takim jakim jest, jeśli zwyczajnie nie mogę tego naprawić. To początek prawdziwej akceptacji.

zbieram plon tego, co zasieję

Wyobraż sobie, że masz ogród. Dbasz o niego, pielęgnujesz. Pewnego dnia postanawiasz zasiać pomidory. Oczywiście idziesz, kupujesz nasiona pomidorów – tak przynajmniej Ci sie wydaje, bo trudno po nasionach stwierdzić, wybierasz zdrową ziemię i siejesz. Podlewasz, usuwasz chwasty i czekasz z niecierpliwością na plon. Nagle po jakimś czasie patrzysz i widzisz, że zamiast pomidorów wyrosły ziemniaki.

Dlaczego opowiadam tą historię?

Jeśli w swojej głowie, myślach, sercu siejesz smutek, negatywne mysli, złe przekonania, zwątpienie, brak pewności siebie, dbasz o to, podlewasz i czekasz, aż wyrośnie z tego sukces, zdrowie, radość, szczęście, możliwe, że się nie doczekasz. Jesteś tym, czym się karmisz.

myśli które zmienią życie

Rób wszystko, co w Twojej mocy, bez względu na to, z jaką sytuacją się spotkasz, jak trudne mogą się wydawać rzeczy, musisz dać z siebie wszystko. Nie karm się zwątpieniem w obliczu trudnych sytuacji. Nie lituj się nad sobą, nie myśl negatywnie. Nasze myśli owocują naszymi emocjami, naszymi finansami, naszymi związkami i ostatecznie naszym życiem.

>> 40 Pomysłów na szczęście <<

Jak dzisiaj sadzić właściwe nasiona? Poprzez zmianę nawyków, bo negatywne myślenie jest nawykiem. Każdą druzgocacą myśl, czy emocje zastap dobrą, naewet nie jedną, a dwiema dobrymi. To jest praca, dodam, że nie łatwa, ale możliwa. Dostrzegaj dobre sytuacje wokół ciebie, dobrych ludzi, dobre zdarzenia, nawet najmniejsze. Przyjmij postawę wdzięczności za to, co już masz. Otwórz serce na więcej, a to wiecej na pewno przyjdzie. Nasiona rosną powoli, ale zbierasz z nim potem wyśmienity plon.

Twoje życie jest Twoim najlepszym nauczycielem

Czy zdarzyło Ci się kiedyś powiedzieć: Nigdy więcej tego nie zrobię, tylko po to, by po chwili odkryć, że robisz dokładnie to samo? Jeśli tak, nie jesteś sam. Prawdopodobnie każdy z nas powtórzył kiedyś niektóre z naszych błędów.

Popełnianie tych samych błędów może być kosztowne fizycznie i emocjonalnie. Może tracisz wiare w siebie, ponieważ Twoje zachowanie ciągnie Cię w dół. A może Twoje błędy zdarły z Ciebie dużo pieniędzy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz uczyć się na błędach. Wiem, że po szkodzie łatwo się pisze, ale zamiast powtarzać je ponownie, zdobądź cenną mądrość, która pomoże Ci w przyszłości. Potraktuj Twoje życie, jako Twojego jedynego, najbardziej oddanego i najcenniejszego nauczyciela.

Jak sie uczyć na błędach?

Zrozum błędy, zrozum ich genezę, sprawdź dlaczego tak się stało. Zadawaj sobie trudne pytania, by refleksja nad błędami była produktywna. Co poszło nie tak? Co zrobić lepiej następnym razem? Czego mnie to nauczyło? Zapisz swoje odpowiedzi, a zobaczysz sytuację nieco jaśniej.

mysli które odmienią towje zycie

Następnym razem zaplanuj solidniej swoje postępowanie, zorganizuj się. Posprzątaj otoczenie – mam na myśli nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Może otacza Cię grupa ludzi, którzy mają na Ciebie zły wpływ? Może nie lubisz pracy, którą masz i to generuje wiele stresów i tym samym błędów. A może myślisz za dużo i negatywnie?

Utwórz listę powodów, dla których nie chcesz ponownie popełnić błędu i idąc za ciosem wykreuj także listę celów.

Pamiętaj, że każdy błąd, to cenne doświadczenie. Każdy błąd zbliża Cię do sukcesu. Pozwól życiu nauczyć Cię, jak żyć, zamiast negować i wypierać.

Na końcu wszystko będzie dobrze

Ostatnia myśl, która jak lekarstwo przychodzi, gdy już kompletnie nie wiem co robić, to mantra życiowa: Wszystko będzie dobrze.

Moja prywatna mantra i szczerze? Czasem, kiedy to mówię, nie wierzę samej sobie. Nic nie jest dobrze, więc jak ma być dobrze? Tylko, że będzie dobrze, na końcu wszystko będzie dobrze, a jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie koniec. I dokładnie tak jest.

Moja mantra jest jak kotwica, promyk nadziei, głęboko obecny przyjaciel, który niczego nie potrzebuje. Po prostu jest. Oczywiście mam wielu wpsaniałych przyjaciół, którzy zawsze służą mi dobrym słowem, czy pomocą. Mam wspaniałych rodziców, którzy wspieraja mnie, ale wielokrotnie w życiu tak jest, że cudze dłonie nie rozwiążą moich problemów i rozterek.

myśli które odmienią twoje życie

Sednem spokoju wewnętrznego nie są tylko ślepo powtarzane słowa: Wszystko będzie dobrze, ale integracja ze wszystkim, co nas otacza i we wszystkim, co robimy. Pewna pogoda ducha i ufność. Nie myl tego z naiwnością, raczej wyobraź sobie, że to podróż, która obfituje w różne przygody, ale w efekcie prowadzi do celu.

Wszystko będzie dobrze, bo Twoja obecność i zaangażowanie są wyczuwalne i świadome. Szanuje moje wzloty i upadki, są nieuniknione na drodze do zapewnenia sobie to, czego potrzebuję. Chcieć, szukać, uczyć się i próbować,to przymioty rozwoju. Dąże do dobra w moim życiu, sadzę dobre nasiona, więc na końcu wszystko będzie dobrze.

5 myśli, które odmienią Twoje życie.

Może widzisz w nich coś wspólnego? Ja tak: Ty jesteś czynnikiem, który łączy te wszystkie myśli. Oczywiście łatwo mi się mówi, czy pisze, a Tobie czyta, czy słucha, ale jakie miasto powstało w ciagu jednej nocy? Jaki sukces narodził się w ciągu chwili? Kiedy widzisz zdobywców Mount Everest nie wiesz ile lat pracy i wyrzeczeń, treningu, łez, potu i finansów pochłonęło te 5 minut na szczycie. Lata za 5 minut, bo na wiecej pogoda, zdrowie, siły nie pozwalają.

>> 15 motywacyjnych prawd <<

Nie chodzi o to, żeby nagle wziąć te wszystkie 5 myśli jednocześnie i na siłę probować, coś zmienić. Weź dzisiaj, może w tym tygodniu, miesiącu tylko jedną z nich, zapisz sobie gdzieś dla siebie i wracaj do niej.

Pielęgnuj te perełki dobra, a ofiarowane wrócą ze zdwojoną siłą.

Polecam sprawdzić!

Jeśli masz jeszcze coś, o czym warto wspomnieć, nie zapmnij skomentować postu, do czego Cię tutaj serdecznie zapraszam.

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Marta

    I podsumowując, w końcu będzie dobrze. Tak, w życiu przechodzimy wiele etapów, i obojętnie na jakim obecnie etapie jesteśmy, w końcu kiedyś będzie lepiej. Pomimo, trzeba jak najczęściej dobrze myśleć, a chwilowy kryzys brać za kolejną lekcję.

    1. Polly Yoga

      Dziękuję Marto za wizytę i komenatarz. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że ani jedna z kryzysowych lekcji nie była nudna, co czasem niestety zdarzało się w szkole 😉

Dodaj komentarz